Huawei wie, jak usuwać zarysowania z ekranów w smartfonach. Firma złożyła wniosek patentowy z dokumentacją
Do chińskiego Narodowego Urzędu Własności Intelektualnej trafił wniosek patentowy Huawei dotyczący metody usuwania rys na szkle. Dokumentacja została dostarczona do odpowiedniej jednostki chwilę przed świętami, dokładnie 22 grudnia. Naturalnie technologia likwidacji zarysowań powstających na tafli szkła odnosi się do smartfonów, przy czym Huawei ma na myśli zarówno front, jak i plecki urządzeń. Co prawda nie wiemy jeszcze, jak głębokie ubytki uda się uzupełnić za pomocą nowej metody chińskiego koncernu, niemniej tego typu rozwiązanie daje nam nadzieję na przyszłość. Być może za kilka lat usuwanie rys będzie niedrogą, wykonywaną na poczekaniu usługą, na którą będzie mógł pozwolić sobie każdy.
Jeśli borykacie się ze stale powstającymi rysami na ekranach waszych smartfonów, mamy dobrą wiadomość. Huawei patentuje metodę skutecznego usuwania zarysowań ze szklanych powierzchni.
Test smartfona Huawei Mate 40 Pro. System HMS zamiast Google
Klasyczne telefony komórkowe bez wątpienia były mniej podatne na skutki upadków. Owszem, memy z „pancerną” Nokią 3310 nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, jednak urządzenia te wybaczały wiele. Szklane konstrukcje dzisiejszych smartfonów tłuką się przy gwałtowniejszym zderzeniu z twardym podłożem, ale nie jest to jedyny problem. Drugą niedogodnością są zarysowania wyświetlacza. Jasne, możemy aplikować na ekran folię ochronną lub szkło hartowane, ale jest to tylko półśrodek. Trudno jest też zachować walory estetyczne urządzenia. Huawei wpadło na pomysł, jak temu zaradzić.
Test Huawei P40 Pro: Nowy król fotografii z bardzo wydajną baterią
Proces składa się z dwóch części – przygotowania powierzchni oraz właściwej likwidacji uszczerbku w postaci zarysowania. W przypadku przedniej tafli szkła należy przetrzeć ją alkoholem. Do przygotowania plecków stosuje się myjkę ultradźwiękową. Po wspomnianych czynnością będzie można użyć specjalnej mieszkanki akrylu (35-45%), żywicy epoksydowej (50-60%), inicjatora (2-3%) oraz „innych” substancji (2-3%). Proces wieńczy utwardzanie „zaprawy” przy użyciu światła ultrafioletowego o długości fali od 320 do 420 nm. Pozostaje nam wyczekiwać informacji o dalszych losach patentu.
Powiązane publikacje

Google Pixel 10 - znamy specyfikację aparatów we wszystkich modelach. Niestety nie obejdzie się bez downgrade'ów
15
Samsung Galaxy Tab S10 FE+ i Galaxy Tab S10 FE - nowe tablety już dostępne. Sprawdź, co oferują budżetowe odsłony z rysikiem S Pen
11
Smartfon Sony Xperia 1 VII na pierwszych renderach. Lata lecą, ale pewne rzeczy się nie zmieniają...
47
Samsung Galaxy S25 Edge nie zadebiutuje w tym miesiącu. Producent zdecydował się na przełożenie premiery
33