XFX, ASRock i PowerColor Radeon RX 6600 - tak prezentują się nowe autorskie karty graficzne. Premiera już 13 października
Na kolejnego Radeona z serii RX 6000 czekamy już długo, jednak wszystko wskazuje na to, że już 13 października poznamy w końcu nowy model RX 6600, który ma być przeznaczony dla mniej wymagających graczy. Według wstępnych przecieków jednostka ta zaoferuje wydajność na poziomie GeForce'a RTX 3060, jednak kluczem do sukcesu okaże się ostateczna cena sugerowana i dostępność. Nie bez znaczenia pozostanie też szeroki wybór niereferencyjnych wersji, jednak najnowsze przecieki wskazują na to, że o to możemy być spokojni. Wyciekły właśnie rendery kilku kart graficznych Radeon RX 6600 w autorskich wariantach od firm XFX, ASRock i PowerColor. Czego możemy się po nich spodziewać?
Na ten moment nie znamy specyfikacji omawianych Radeonów RX 6600, ale spodziewamy się, że już 13 października wszystko stanie się jasne.
AMD Radeon RX 6600 - finalna specyfikacja karty graficznej oraz porównanie wydajności z kartą NVIDIA GeForce RTX 3060
Jak można było przypuszczać, większość nowych modeli nie będzie się różnić od istniejących już Radeonów RX 6600 XT. Wyjątkiem (zapewne nie jedynym) będzie jednak XFX Speedster SWFT 210, który ma nową, krótszą płytkę PCB i nową konstrukcję backplate, przez co 8-pinowe złącze zasilania musiało zostać przesunięte bliżej środka. Wprowadzono również niewielką zmianę w radiatorze, jednak poza tym otrzymamy znajomo wyglądający układ chłodzenia z dwoma wentylatorami. Całość zachowana jest w czarnym kolorze.
Sapphire Radeon RX 6600 Pulse - Znamy wygląd, cenę i datę premiery najmniejszego przedstawiciela rodziny AMD RDNA2
Reszta ujawnionych kart graficznych Radeon RX 6600 wygląda dokładnie tak samo, jak RX 6600 XT. Poniżej możecie zobaczyć modele firmy PowerColor (Hellhound i Fighter), a także ASRocka (seria Challenger). Wszystkie układy poza Challengerem ITX mają dwuslotowy system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Model z jednym wentylatorem idealnie nada się za to do małych zestawów komputerowych, docenią go także osoby, które będą poszukiwały jak najtańszej karty graficznej opartej na architekturze RDNA2. Na ten moment nie znamy specyfikacji omawianych układów, ale spodziewamy się, że już 13 października wszystko stanie się jasne.