Stypendystki Intela wybrane - Zgłosiło się 600 dziewczyn
Rozwój nowy technologii nie byłby możliwy bez zdolnych ludzi, którzy latami pracują nad projektami zmieniającymi świat. Ogromne poświęcenie nauce i technologii nie zawsze jest doceniane, aczkolwiek w tym temacie również obserwujemy zmiany. Istnieją różne programy pozwalające młodym ludziom na kontynuowanie nauki poprzez wsparcie finansowe - coraz częściej własne akcje wspierające zdolnych uczniów organizują międzynarodowe korporacje, którym zależy na pojawieniu się na rynku pracy jak największej liczby wykształconych kandydatów. Swój własny program stypendialny posiada także Intel Technology Poland, czyli polski oddział największego producenta procesorów na świecie. Dwa dni temu w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym odbyła się jego uroczysta inauguracja, która wyłoniła pierwsze kandydatki do wsparcia finansowego i opieki mentorskiej.
Spośród 600 zgłoszeń, wybrano 20 utalentowanych laureatek wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Jak dowiadujemy się z oficjalnej informacji prasowej, mogą one liczyć na otrzymanie stypendium oraz wsparcie w zakresie mentoringu. Program Intela został zorganizowany razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.
"Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce. Zainteresować je obszarem nowych technologii i wykształceniem, które się z nim wiąże." - mówi Michał Dżoga, Corporate Affairs Manager, Intel Europe.
Program zaproponowany w tym roku w wersji pilotażowej objął swoim zasięgiem siedem uczelni technicznych - cieszył się ogromnym zainteresowaniem maturzystek i studentek.
"Dostaliśmy ponad 600 zgłoszeń, z czego, w pierwszym etapie, wybraliśmy 43 najlepsze. Z tymi kandydatkami przeprowadziliśmy wywiady na Skype. Byliśmy pod wielkim wrażeniem dziewczyn - ich osobowości, ambicji i rozległości zainteresowań. Wybór był naprawdę trudny, co potwierdza, że w kobietach kryje się wielki, technologiczny potencjał" - mówi dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
Stypendystki programu Intel-Perspektywy otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Mogą liczyć na wsparcie Mentora lub Mentorki, doświadczonym pracowników firmy Intel. Do tego dochodzi 12 tysięcy złotych na pokrycie kosztów związanych ze studiami. Co więcej, niektórzy mogą liczyć na udział w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku.